Fő tartalom átugrása

Rablóhús a tányéron, „török áfium” a pohárban, és revans Zrínyi Miklósért

Az elmúlt években több alkalommal is részt vettünk a Múzeumok Éjszakája rendezvényein, több helyszín ugyanis kimondottan gasztronómiai témájú programot kínált. Idén a tematika kifejezetten a konyhaművészetre fókuszált: az „Ízekbe zárt történetek” mottóval arra hívták fel a figyelmet a szervezők, hogy „a gasztronómia nem csupán mindennapi szükséglet, hanem kulturális emlékezetünk egyik fontos hordozója”. Ettünk vadkant, lokumot, datolyát, ittunk különleges koktélt és a végén jöhetett a feketeleves.